herb

Powiat Warszawski Zachodni

background
background
background

herb

6. Dar Serca - akcja krwiodawstwa

plakat dar serca
Data wydarzenia
Adres wydarzenia
Starostwo Powiatowe, ul. Poznańska 129/133
05-850 Ożarów Mazowiecki
Organizator

Powiat Warszawski Zachodni i Zarząd Oddziału Rejonowego PCK Warszawa Zachód, Stowarzyszenie Dawców Krwi "STRAŻAK" w Błoniu

2 czerwca 2021 r. w godz. 10.00 – 15.00 na parkingu Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego przy ul. Poznańskiej 129/133 w Ożarowie Mazowieckim będą na Was czekać dwa ambulanse z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z ul. Saskiej w Warszawie.
 
Organizatorem akcji jest Powiat Warszawski Zachodni i Zarząd Oddziału Rejonowego PCK Warszawa Zachód, Stowarzyszenie Dawców Krwi "STRAŻAK" w Błoniu przy wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie i CEVA Logistics Poland Sp. z o.o. .
 
Krew to dar bezcenny. Krwi nie można wyprodukować w laboratorium, krwi, ani żadnych produktów krwiopodobnych, nie da się uzyskać sztucznie. Jedyną jej fabryką jest ludzki organizm. Dlatego tak ważne jest aby nie bać się tego i jeśli nie mamy przeciwwskazań związanych z naszym zdrowiem, warto oddać krew i pomoc innym. Koronawirus nie przenosi się drogą krwi. Zachęcam do oddawania krwi, bo ten, kto może ratować komuś życie, powinien to robić!
 
➡️Kto może oddawać krew?
Osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów; u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała; które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii); oraz które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi. Szczegółowy wywiad prowadzony przed pobraniem krwi wyklucza osoby, które nie mogą oddawać krwi.
 
➡️Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie wykonują u dawców badań na wykrycie wirusa SARS-SoV-2.
 
Nie rezygnuj jeśli nie musisz !