herb

Powiat Warszawski Zachodni

background
background
background

herb

Powiat Warszawski Zachodni - Lider Gospodarki na Mazowszu

Certyfikat Euro - Powiat Nr 0091/2011

Powiat Warszawski Zachodni zdobył tytuł Lidera Gospodarki w prestiżowym plebiscycie Euro - Powiat organizowanym przez Fundację Gospodarczą Euro – Partner. Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki Wicepremiera Waldemara Pawlaka i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Uroczysta gala z wręczenia certyfikatów i statuetek odbyła się 16 września 2011 r. w Muzycznym Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w siedzibie Polskiego Radia. Nagrodę dla naszego powiatu odebrał Wicestarosta Paweł Białecki, który był inicjatorem i pomysłodawcą udziału w konkursie.

Celem Plebiscytu jest promocja i reklama najlepszych jednostek samorządowych - Liderów w następujących kategoriach: prezydent roku, wójt roku, gmina roku, burmistrz roku oraz miasto roku. Ponadto przyznawane są tytuły liderów w następujących dziedzinach: gospodarka, przedsiębiorczość, rolnictwo, ekologia, służba zdrowia i opieka społeczna, bezpieczeństwo, edukacja, kultura, sport, turystyka, agroturystyka. W kategorii gospodarka Powiat Warszawski Zachodni został nagrodzony statuetką oraz certyfikatem dla Powiatu spełniającego wymagania najlepszego powiatu Unii Europejskiej. Certyfikat przyznano na podstawie oceny dotychczasowych osiągnięć samorządu. Plebiscyt Euro - Powiat to wybór starostw powiatowych, które potrafią zadbać o swoich mieszkańców, są przyjazne wobec firm i instytucji działających na swoim terenie. Powiatów, które skutecznie tworzą warunki zachęcające nie tylko inwestorów, ale również mieszkańców do zamieszkania na swoim terenie. Kapituła Plebiscytu oceniała sposób zarządzania, aktywność w pozyskiwaniu środków unijnych, rozwój infrastruktury, komfort życia mieszkańców, aktywności władz lokalnych i wiele innych czynników.