herb

Powiat Warszawski Zachodni

background
background
background

herb

Piknik Historyczny - Spotkanie z Trylogią

07.06.2023
plakat
Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku pragniemy na jeden dzień przenieść publiczność do XVII wiecznej Polski, w czasy kiedy rozgrywa się akcja trzech części „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.
Ideą „Spotkań z Trylogią” jest przedstawienie, odtworzenie i poznanie kultury i historii XVII wieku, a także ciekawostek historycznych regionu, przedstawionych przez noblistę Henryka Sienkiewicza w ”Trylogii”.
Polana w Lipkowie tego dnia zamieni się w teatr historii na motywach Trylogii, gdzie główną atrakcją będzie inscenizacja słynnego z kart „Ogniem i Mieczem” pojedynku. Oprócz pojedynku zaplanowane zostały cieszące się popularnością wśród widzów pokazy konne w wykonaniu jazdy polskiej oraz kozackiej, rekonstrukcja historycznych obozowisk, czytanie fragmentów „Trylogii, warsztaty dawnych rzemiosł: garncarski, kowalski, tkacki i mincerski.
 
Organizatorem wydarzenia jest Powiat Warszawski Zachodni i Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim, przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego.