herb

Powiat Warszawski Zachodni

background
background
background

herb

Lider Zmian - Głosuj na Nas!

04.10.2021
Lider zmian

1 października ruszyło głosowanie w Plebiscycie #eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023. Wśród projektów objętych głosowaniem znalazł się projekt naszego powiatu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w powiecie warszawskim zachodnim wraz z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii”  

Głosowanie trwa do 31 października br.

Konkurs Lider Zmian dotyczy projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich na Mazowszu.   Dla mieszkańców  to świetna okazja, by samemu ocenić, które z inicjatyw z dofinansowaniem z UE są ciekawe i wartościowe – poprawiają jakość naszego życia każdego dnia, przyczyniają się do rozwoju gospodarki czy sprawiają, że miejsce, w którym mieszkamy staje się piękniejsze, bardziej dostępne czy bardziej zielone.  
Aby zagłosować należy wejść na  stronę plebiscytu i oddać swój głos!

https://liderzmian.eu/projekty-2021/subregion-warszawski-zachodni/termomodernizacja-obiektow-uzytecznosci-publicznej-w-powiecie-warszawskim-zachodnim/

Pamiętaj, w ciągu 24 godzin zagłosować można tylko jeden raz!
Każdy oddany głos to większa szansa na zwycięstwo, a wygrana w plebiscycie to szansa na rozwój oraz promocję naszego powiatu. Zagłosuj i Ty!
Nasz projekt termomodernizacji  dotyczy czterech budynków należących do powiatu:
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Łubcu,
– budynek Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie Mazowieckim,
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im Tony Halika w Ożarowie Mazowieckim,
– Zespół Szkół nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu.
Projekt obejmował działania w zakresie: ocieplenie ścian zewnętrznych, stropów, dachów i stropodachów; wymiana okien, wykuszy i luksferów; wymiana drzwi; wymiana/ regulacja instalacji c.o. (montaż urządzeń automatyki pogodowej); wymiana oświetlenia na energooszczędne; montaż paneli PV. Remont budynków poprawił nie tylko efektywność energetyczną, ale również komfort korzystania dla użytkowników i pracowników.
Podczas realizacji projektu zadbano nie tylko o rzetelne wykonanie prac termomodernizacyjnych, ale też o estetykę odnowionych budynków, które na tle podobnych inwestycji wyróżniają murale i grafiki na elewacjach budynków podkreślające walory przyrodnicze Powiatu Warszawskiego Zachodniego, który częściowo znajduję się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Na budynku Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie Mazowieckim i Środowiskowym Domu Samopomocy w Łubcu zostały umieszczone grafiki zwierząt i roślin występujących na tym terenie. Na uwagę zasługuje również artystyczny mural na Zespole Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu.
Ze względu na bliskość tak cennego terenu ochrony przyrody, jakim jest Kampinoski Park Narodowy, dążenie do efektywnego wykorzystania energii i rozwoju wykorzystywania odnawialnych źródeł energii jest szczególnie ważne.