herb

Powiat Warszawski Zachodni

background
background
background

herb

8. Dar Serca - akcja krwiodawstwa

16.05.2023
dar serca logo

Już  27 maja br. w sobotę odbędzie się kolejna edycja pikniku krwiodawstwa „Dar serca”.  

 Krew jest potrzebna nieustannie w placówkach medycznych. Wybór terminu imprezy nie jest przypadkowy. Jest związany z początkiem sezonu letniego i zbliżających się wakacji. Problem niedoboru krwi nasila się w Polsce szczególnie w miesiącach letnich. Dochodzi wówczas do największej liczby wypadków, co powoduje, że zapotrzebowanie na krew jest szczególnie wysoki.  Każdy kto odda krew podczas akcji otrzyma zestaw gadżetów od naszych partnerów. Będzie także zdrowy posiłek regeneracyjny, pokazy sprzęt strażackiego oraz pokazy ratownictwa medycznego.   

Kto może oddać krew?

Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia, ważąca powyżej 50 kg. Przed oddaniem krwi należy być wyspanym i wypoczętym. Warto też zjeść lekkostrawny, niskokaloryczny posiłek. W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy wypić ok. 1,5 płynów, nie wolno natomiast spożywać w tym czasie alkoholu. Do punktu krwiodawstwa nie powinny zgłaszać się osoby z objawami przeziębienia lub przyjmujące lekki. Trzeba pamiętać także o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości. Osobom, które oddadzą krew będzie przysługiwać w 2 dni zwolnienia z pracy.

Miejsce i data wydarzenia:

Wielki Piknik Krwiodawstwa Dar serca „Żyj zdrowo, oddaj krew i zbadaj się”.

Spotykamy się 27 maja 2023 r. przy ul. Poznańskiej 129/133 w Ożarowie Mazowieckim, tuż obok siedziby Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Rejestracja dawców rozpocznie się o godz.: 10.00 i potrwa do godz.15.00.